Materiały eksploatacyjne

Szczotka do WC

Szczotka do WC to jeden z najczęściej bagatelizowanych elementów wyposażenia łazienki. Często decydujemy się na zakup tanich modeli za kilka złotych, a po kilku tygodniach narzekamy, że produkt nie spełnił swojej funkcji. Warto więc zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami szczotek, aby dokonać zakupu nie tylko pasującego do wystroju łazienki, ale również funkcjonalnego, który będzie nam towarzyszył przy sprzątaniu przez wiele lat. Jaka szczotka do WC będzie najlepsza? Podpowiadamy.

Wygodna i wytrzymała szczotka do WC

Szczotka do WC powinna być wygodna oraz trwała, aby jej codzienne użytkowanie, czyszczenie oraz dezynfekcja nie stanowiły dla nas zawodu. Podczas wyboru warto więc skupić się przede wszystkim na jakości włókien, z których została wyprodukowana. Powinny być one odporne na działanie silnych środków czyszczących, jednak nie za bardzo twarde, aby nie powodować niechcianych zarysowań na muszli toalety. Dodatkowo twarda szczotka do WC nie jest łatwa w użytkowaniu, ponieważ nie dostosowuje się do kształtów toalety. Włosie to najważniejszy element szczotki łazienkowej, jednak warto również zwrócić uwagę na jej rączkę oraz obudowę. Najlepsze będą materiały odporne na wilgoć, takie jak tworzywo sztuczne lub stal nierdzewna. Produkty drewniane natomiast wymagają grubej warstwy zabezpieczającej.

Szczotka do WC – dostępne rodzaje

Wśród dostępnych na rynku szczotek do WC można znaleźć wiele modeli wykonanych z różnych materiałów. Podczas wyboru warto więc postawić na produkt, który będzie estetycznym uzupełnieniem aranżacji łazienki. Do wyboru mamy:

  • szczotki z małą podstawką,
  • szczotki zabudowane,
  • szczotki na stojaku,
  • szczotki wiszące,
  • szczotki połączone ze stojakiem na papier toaletowy.

Jednocześnie warto pamiętać, że bez względu na nasz wybór, szczotka do WC wymaga odpowiedniej konserwacji. Po każdym użyciu należy więc ją dokładnie opłukać pod bieżącą wodą, a następnie zdezynfekować środkiem wykorzystywanym do mycia toalet. Po tej czynności produkt ponownie płuczemy. Pomijanie dezynfekcji może sprawić, że szczotka do WC stanie się prawdziwą wylęgarnią zarazków, a tego wolelibyśmy uniknąć.

Leave a Reply