Ręczniki papierowe

Pojemnik na papier do rąk

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na osuszenie rąk, jednak nie każdy z nich można zaliczyć do higienicznych. W domu doskonale sprawdza się posiadanie osobnego bawełnianego ręcznika przez każdego mieszkańca, jednak rozwiązanie to jest niedopuszczalne w łazienkach publicznych. To właśnie dlatego opracowano pomysł jednorazowych ręczników papierowych oraz automatycznych suszarek, które warto zapewnić wszystkim użytkownikom łazienki. Jaki pojemnik na papier do rąk sprawdzi się w łazience, z której każdego dnia korzystają dziesiątki, setki, a nawet tysiące osób? Sprawdź!

Jaki pojemnik na papier do rąk do łazienki?

Dobór podajnika na ręczniki papierowe powinien być uzależniony od natężenia ruchu w łazience oraz potrzeb odwiedzających ją gości. W zależności od wyboru na rynku dostępne są modele:

  • na ręczniki w roli,
  • na ręczniki w składkach,
  • na czyściwo przemysłowe.

Pojemnik na papier do rąk w roli to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań. Do wyboru mamy zarówno rolki tradycyjne, jak i centralnie dozowane, które dodatkowo chronią papier przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Cechą charakterystyczną podajników ręczników w roli jest wyposażenie ich w specjalne ostrze, np. z włókna szklanego, które ułatwia dozowanie dokładnie takiej ilości ręczników, jaka jest nam akurat potrzebna. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę, aby ostrze było wykonane z ostrego materiału, ponieważ ma to istotny wpływ na higienę w łazience. Jeśli wszystko będzie działało bez zarzutu, każdy użytkownik będzie miał kontakt jedynie z pobieranym odcinkiem papieru, co pozwoli uniknąć krzyżowych zakażeń bakteryjnych.

Pojemnik na papier do rąk w składkach to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań odznaczających się elegancją oraz higieną. Podczas dozowania każdy użytkownik ma kontakt jedynie z pobieraną składką papieru, która została dopasowana tak, aby wystarczyła na jednorazowe osuszenie dłoni. Rozwiązanie to jest więc również znacznie wydajniejsze od podajników na ręczniki w roli, dzięki czemu pozwala wiele zaoszczędzić podczas zakupu środków eksploatacyjnych do łazienki.

Ręczniki papierowe wykorzystywane są jednak nie tylko w łazienkach, czego przykładem jest pojemnik na papier do rąk przemysłowy. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w zakładach produkcyjnych i przemysłowych, w gastronomii, w warsztatach i myjniach samochodowych, a także jako główne narzędzie pracy personelu sprzątającego. Pojemniki tego typu zazwyczaj obsługują zarówno czyściwo papierowe, jak i włókninowe, dzięki czemu łatwo dostosować je do swoich potrzeb.

Pojemnik na papier do rąk – wykonanie

W sprzedaży dostępne są zarówno podajniki na papier wykonane z tworzywa sztucznego, jak i ze stali nierdzewnej. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz nienaganną prezencją. Szeroka paleta kolorystyczna umożliwia łatwe dopasowanie dozownika do aranżacji łazienki lub miejsca, gdzie będą wykorzystywane ręczniki papierowe. Prosta konstrukcja i elegancki design sprawiają, że każdy pojemnik na papier do rąk jest nie tylko praktyczny, ale również cieszy oko.

Leave a Reply