Czyszczenie i konserwacja przedmiotów użytku codziennego

 

Produkty cynowe należy czyścić specjalnym płynem do czyszczenia cyny, który nie zawiera kwasów ani drobinek ścierających. Jeśli czyszczony przedmiot jest matowy, po zastosowaniu środka pozostaje nadal matowy. Natomiast, jeśli czyszczony produkt przed zabrudzeniem posiadał połysk, preparat przywraca jego naturalny blask. Przed właściwym zastosowaniem każdego preparatu należy przeprowadzić próbę w niewidocznym miejscu, sprawdzając jego działanie. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności. Produktów cynowych nie należy myć w zmywarce.

 

Produkty użytku codziennego wykonane z aluminium należy czyścić specjalnym sprayem oraz preparatem do czyszczenia aluminium. Środek ten usuwa brud, osad wapienny z wody, resztki spożywcze oraz przebarwienia z artykułów spożywczych. Preparat nie rysuje powierzchni i pozostawia warstwę ochronną, która opóźnia ponowne zabrudzenie powierzchni aluminiowych. Produktów wykonanych z aluminium nie należy myć w zmywarce.

 

Produkty użytku codziennego wykonane ze srebra możemy wyczyścić specjalnym mleczkiem lub emulsją do czyszczenia srebra, które doskonale chronią srebro przed powstawaniem przebarwień i oksydacją, przywracając jego naturalne piękno. Proszek do namaczania sztućców ze srebra przeznaczony jest do mycia naczyń użytku codzinnego ze stali uszlachetnionej oraz kąpieli elektrolitycznych służących usuwaniu osadów ze srebra. Produktów srebrnych nie należy myć w zmywarce.