Ślad wieków minionych…


Klimat minionych epok przeminął bezpowrotnie, jednak ich czar i urok jest obecny w antykach i stylizowanych na nie przedmiotach. Miłośników staroci, pop-wiktoriańskich dekoracji, koronek i miękkich, bogatych form zapraszamy do zaznajomienia się z naszą ofertą.


Dekoracje shabby chic z pewnością docenią osoby romantyczne, które najchętniej przeniosłyby się w wiek XIX do sfery brytyjskiej arystokracji. Lustra, lusterka, krzesła, stoliki, ramki, latarenki – wszystkie dekoracje shabby chic cechują się przepychem i bogactwem formy. Pastelowe kolory i kwiaciaste motywy doskonale odzwierciedlają arystokratyczne wnętrza minionych epok. W ofercie KOKO & BOUQUET do wyboru dekoracje shabby chic z każdej z kategorii: tekstyliów, naczyń, oświetlenia, sztućców i mebli.


Dekoracje shabby chic


dekoracje shabby chicMeble i dekoracje shabby chic już dawno podbiły serca dekoratorów wnętrz i właścicieli domów na całym świecie. Zaczynają także uwodzić i w naszym kraju. Coraz częściej można już w Polsce spotkać meble i dekoracje shabby chic zarówno w obiektach publicznych (pensjonaty, hotele, restauracje), jak i w mieszkaniach prywatnych. Dekoracje shabby chic doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, urządzonych w stylu minimalistycznym, jaki i w pomieszczeniach klasycznych, urządzonych nieco w stylu retro. W stylu shabby chic możemy urządzić nie tylko pokój, ale także kuchnię czy łazienkę.


Shabby Chic to w dosłownym znaczeniu stary, podniszczony szyk. Istotą tego stylu urządzania wnętrz są meble i dekoracje, na których czas odcisnął swoje piętno. Styl shabby chic nacechowany jest romantyzmem i radością. Twórczynią tego stylu jest kobieta, dlatego meble i dekoracje shabby chic przepełnione są pierwiastkiem żeńskim. Wyrazem tego jest kwieciste wzornictwo spotykane w tekstyliach i porcelanie shabby chic oraz pastelowa kolorystyka dekoracji. Kolorem dominującym jest biel, która jest uzupełniania wszelkiego rodzaju odcieniami beżu, jasnych szarości i różu. Meble i dekoracje shabby chic nadają wnętrzom ciepła i światła.


Na rynku znajdziemy wiele mebli i dekoracji shabby chic. Najczęściej są to przedmioty, które zostały postarzone w wyniku specjalnej obróbki. Meble shabby chic w celu wydobycia ich uroku są pokrywane kilkoma warstwami farby, tak, aby przez każdą kolejną prześwitywała ta starsza. Meble i dekoracje w tym stylu wyglądają, jakby zostały świadomie niedomalowane lub ich warstwa wierzchnia została specjalnie wytarta. Nie brak także mebli oryginalnych, pochodzących sprzed wielu lat, które tylko zostały lekko odrestaurowane w tym klimacie. Z kolei przedmioty z metalu są patynowane, tak, aby widać było na nich ślady użytkowania.


Wśród mebli shabby chic dominują wszelkiego rodzaju stoliki, szafki i fotele. Doskonałym przykładem, tego zdobywającego w szybkim tempie trendu, jest stolik nocny z dwoma szufladami. http://www.koko24.pl/pl/meble/324-stolik-nocny.html
Wytarty blat oraz stylowe nóżki tworzą niepowtarzalny urok. Ten stolik może być ozdobą zarówno małego mieszkania, jak i dużego wielkomiejskiego apartamentu. Podobnie jak ta konsola:
http://www.koko24.pl/pl/meble/323-konsola-luna.html
Choć to już mebel dla osób odważnych, który dobrze wkomponowany w całość mieszkania znacznie podniesie jego walor estetyczny.
Cechą charakterystyczną stylu shabby chic jest duża ilość dekoracji. Jak wskazują projektanci, we wnętrzu urządzonym w tym stylu nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju źródeł światła. Nastrojowe lampy i lampiony to znak rozpoznawczy shabby chic. Doskonałym przykładem jest magiczny lampion ze skórzaną rączką.
http://www.koko24.pl/pl/lampy-lampiony/166-lampion.html


Lampion ten doda naszemu wnętrzu nie tylko klimatu, ale kiedy będzie to potrzebne, także ciepłego światła. W pomieszczeniach, które choć w minimalny sposób chcą nawiązać korespondencyjny kontakt ze stylem shabby chic, nie może zabraknąć świecznika. Stylowy, elegancki świecznik wykonany z aluminium pokryty niklem to idealny wskaźnik, który da do zrozumienia gościom, że właściciel jest miłośnikiem stylu shabby chic. http://www.koko24.pl/pl/ozdoby/54-17.html
Osobom chcącym tylko zaakcentować swą miłość do stylu shabby chic można polecić jakąś małą i praktyczną rzecz. Na przykład stylowy zegarek:
http://www.koko24.pl/pl/ozdoby/168-zegar-.html
Wśród dekoracji shabby chic nie brak takich cudeniek, jak szyldy wykonane na wzór dawnych tablic informacyjnych. Oczywiście wszystkie szyldy są starannie podniszczone, tak, aby sprawiały wrażenie, że pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat.
http://www.koko24.pl/pl/wszystkie-produkty/305-szyld-recipe-for-life.html. Oczywiście to tylko kilka przykładów mebli i dekoracji shabby chic. Paleta ozdób i dekoracji w tym stylu jest szeroka. Jedyne, co ją ogranicza, to nasza wyobraźnia. Jeśli czegoś nie znajdziemy w sklepie koko24.pl, przy odrobinie wiedzy i umiejętności możemy wykonać sami. Wystarczy do tego kilka podstawowych narzędzi.
Styl shabby chic zyskuje coraz większe uznanie. Meble i dekoracje shabby chic dają niepowtarzalną szansę na stworzenie wyjątkowego klimatu, praktycznie w każdym wnętrzu. Styliści wskazują, że styl shabby chic wymaga pewnego rodzaju odwagi, przełamania strachu przed przedmiotami nadgryzionymi przez ząb czasu. Jeśli jednak już się przekonamy, to styl shabby chic potrafi wciągnąć i zauroczyć na zawsze.


Wbrew pozorom styl shabby chic nie jest synonimem kiczu. Jest raczej powrotem do przeszłości w najbardziej wyrafinowanej formie. Piękne, niebagatelne przedmioty, pachnące kwiaty, porcelana, koronki, atłasy i wszystkie inne dekoracje shabby chic świetnie sprawdzają się nie tylko w domowych salonach i pokojach gościnnych. Postarzone, urokliwe meble z ornamentami i kilkoma warstwami farby z pewnością docenią też bywalcy klimatycznych kawiarenek. W asortymencie KOKO & BOUQUET można znaleźć mnóstwo produktów, które korespondując ze sobą, mogą stworzyć harmonijną całość rodem z angielskiego pałacu.


Oferujemy pomoc w doborze elementów dekoracyjnych shabby chic. Obsługujemy zarówno klientów detalicznych i firmy, oferując szereg metod płatności i ekspresową wysyłkę zamówienia. Przewidywany czas dostawy – 3-5 dni (za granicę 7-14 dni). Przy zakupach powyżej 300 złotych – dostawa gratis.