Oryginalne akcenty w aranżacji wnętrz


dekoracje retroStyl retro ma wielu wyznawców w modzie, urządzaniu wnętrz i architekturze. Niepowtarzalne dekoracje i przedmioty codziennego użytku, autentyki bądź tworzone na ich wzór wyroby, to alternatywa dla minimalistycznych, bezdusznych wnętrz. KOKO & BOUQUET oferuje wachlarz artykułów, które sprawią, że Twój salon, kuchnia, bądź jakiekolwiek inne pomieszczenie, będzie jedyne w swoim rodzaju. Meble i dekoracje retro są trudne do zdefiniowania z uwagi na to, że reprezentują styl sprzed 10, 20 bądź nawet 100 lat. Z KOKO & BOUQUET urządzisz mieszkanie a’la Kubrick, XX-lecie międzywojenne, czy też w stylu PRL.


Współcześnie wiele osób zmęczonych jest już nowoczesną stylistyką wnętrz, która jest szeroko promowana w wielu mediach zajmujących się poradami w aspekcie urządzania wnętrz. Wnętrza urządzone w sposób nowoczesny są bardzo funkcjonalne, jednak brakuje im klimatu. Obecnie coraz więcej osób poszukuje rzeczy z charakterem. Jeśli nawet nie chcą kompleksowo urządzać swoich domów i mieszkań w stylu retro, to coraz częściej szukają atrakcyjnych mebli i dekoracji w stylu retro, aby przełamać nimi minimalistyczny chłód nowoczesności.


Mebli i dekoracji w stylu retro nie można utożsamiać w czystej linii z czymś staromodnym. Raczej należy powiedzieć, że meble i dekoracje w stylu retro charakteryzują się ponadczasową i klasyczną estetyką. Według ekspertów estetyką, która zawsze będzie modna i znajdzie swoich zwolenników.
Wiele mebli i dekoracji retro dostępnych w sprzedaży w bardzo luźny sposób nawiązuje do przeszłości. Wiele sprzedawanych mebli i dekoracji retro to swego rodzaju wariacje tematyczne, które łączą w sobie czystą stylistyką retro z bardziej współczesnymi trendami. Oczywiście nie brak także mebli i dekoracji retro, które są wiernym odzwierciedleniem dawnych klasycznych wzorów


Meble i dekoracje retro mają w sobie wyjątkowy urok. Większość z nich, to projekty, które samym swoim wyglądem przywołują urok najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Doskonałym przykładem jest stolik Bistro Paris. Kto był, choć raz w tym pięknym mieście, widział zapewne tysiące takich stolików w wielu kawiarniach i restauracjach. Stoją one do dziś. Obecnie możemy tamten paryski klimat przenieść do naszego domu. Mebel ten świetnie się sprawdzi zarówno, jako mały kawowy stolik w pokoju gościnnym, jak i stolik tarasowy.